Wiadomości

Ze wschodniej Syberii przybyły na Białoruś szturmowce Su-25SM

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejne rosyjskie samoloty wojskowe przybyły ze wschodniej Syberii na Białoruś. Tym razem są to szturmowce Su-25SM. Wcześniej zjawiły się tam myśliwce wielozadaniowe Su-35.

Jak poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony, załogi samolotów przybyły do obwodu brzeskiego na Białorusi, który leży w pobliżu granicy z Polską. Piloci pokonali dystans ponad 7 tys. km z lotniska w Kraju Nadmorskim na rosyjskim Dalekim Wschodzie.

NATO szacuje, że w ostatnich dniach na Białoruś przybyło około 30.000 rosyjskich żołnierzy, a kolejne transporty wciąż są w drodze. Na Białoruś docierają akualnie transporty z jednostkami 5 Armii Ogólnowojskowej, w szczególności 127 Dywizji Strzelców Zmotoryzowanych.

Trasę ze Wschodniej Syberii na Białoruś pokonały też właśnie czołowe pododdziały kolejnej jednostki artylerii, mianowicie 386 Gwardyjskiej Brygady Artylerii Rakietowej, podlegającej bezpośrednio dowództwu Wschodniego Okręgu Wojskowego.

Na miejscu jest już szereg innych związków i oddziałów przybyłych tam ze wschodniej Syberii. W okresie do końca stycznia przybyły tam liczne jednostki należące do 29, 35 i 36 Armii Ogólnowojskowych, a także szereg jednostek podporządkowanych bezpośrednio dowództwu Wschodniego Okręgu Wojskowego. Pisaliśmy o tym tutaj:

Co wiemy o koncentracji wojsk rosyjskich na Białorusi?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!