Wiadomości

Rektor WUM nie ma zamiaru zachować się honorowo i ustąpić ze stanowiska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W związku z nieprawidłowościami, jakie miały miejsce na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym przy organizacji szczepień przeciwko COVID-19, minister zdrowia Adam Niedzielski, wezwał rektora tej uczelni do złożenia dymisji. Rektor wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym poinformował, iż nie ma zamiaru podawać się do dymisji.

– Minister zdrowia Adam Niedzielski w swoim wystąpieniu uznał, że powinienem złożyć dymisję, co w jego mniemaniu byłoby dowodem +umiejętności pokazania odwagi cywilnej+. W poczuciu odpowiedzialności za reformę uczelni i dając świadectwo odwagi cywilnej, odmawiam spełnienia oczekiwań ministra zdrowia, który jako swój cel przyjął odsunięcie mnie ze stanowiska — czytamy w oświadczeniu rektora WUM.

– Zwracam się do prof. Gacionga: w tej sytuacji trzeba miec umiejętność odwagi cywilnej – nie widzę możliwości dalszej współpracy, oczekuję dymisji rektora WUM, a od celebrytów wolontariatu na oddziałach Covid, bo są już państwo odporni – stwierdził podczas wczorajszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia oczekuje dymisji rektora WUM

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!