Wiadomości

Szef resortu zdrowia oczekuje dymisji rektora WUM

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Zwracam się do prof. Gacionga: w tej sytuacji trzeba miec umiejętność odwagi cywilnej – nie widzę możliwości dalszej współpracy, oczekuję dymisji rektora WUM, a od celebrytów wolontariatu na oddziałach Covid, bo są już państwo odporni – stwierdził podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Blisko 200 osób zaszczepionych zostało spoza personelu medycznego i niemedycznego WUM; to wskazuje na złą organizację i nierzetelność. (…) W WUM doszło do nadużycia władzy; nałożyliśmy karę na placówkę – otrzyma 350 tys. zł mniej – mówił Adam Niedzielski.

– Najpierw zaczęły pojawiać się głosy wypierające. Pan rektor WUM stwierdził, że o całej sytuacji nie widział. Następnie w sieci zaczęły krążyć zdjęcia pana profesora witającego jednego z aktorów, co było ewidentnym zaprzeczeniem tej wypowiedzi na brefingu prasowym rektora. (…) Z drugiej strony słyszeliśmy o akcji promocyjnej, która toczyła się incognito, bo osoby, które ponoć były do tej akcji zaproszone, jak weryfikujemy, (…) nie znaleźliśmy żadnych śladów umów, zobowiązań związanych z tym, że była to akcja promocyjna, a proszę pamiętać, że one nie mogą być robione na własną rękę. (…) Powinny być wykonywane w porozumieniu z rządem — mówił minister.

– Stosunek rektora do sytuacji, w której najpierw było wyparcie, pokrętne informacje, można nawet powiedzieć, że nieprawdziwe, nie napawają optymizmem, nie napawają optymizmem, nie prezentują budującej postawy etycznej, która powinna być wzorem dla studentów, ale nie tylko dla nich, też dla całego środowiska akademickiego — stwierdził Adam Niedzielski.

– Panie profesorze, są takie sytuacji, kiedy człowiek odpowiedzialny nie może unikać odpowiedzialności, musi wziąć ją na siebie i wzorem i przykładem pokazać innym, że w trudnych sytuacjach również trzeba mieć pewną umiejętność zachowania się, pokazania odwagi cywilnej. Napisał pan w swoim oświadczeniu, ze działalność Uniwersytetu jest oparta na uniwersalnych wartościach (…). To pan jako rektor powinien bronić tych wartości, świecić przykładem — mówił szef resortu zdoriwa

– Moje oczekiwanie w tej sytuacji jest jedno – nie widzę możliwości współpracy z władzami Uniwersytetu w tej sytuacji. Moim oczekiwaniem jest dymisja rektora WUM-u = powiedział minister Niedzielski, zwracając się do rektora WUM prof. Zbigniewa Gacionga.

Czytaj też:

Min. Niedzielski poinformował o obostrzeniach po 17 stycznia i powrocie uczniów do szkół

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!