Wiadomości

Kaja Godek wygrała w sądzie z działaczami LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo 16 działaczy LGBT przeciw Kai Godek. Chodziło między innymi o użycie słowa „zboczenie” i wypowiedzi na temat związku między homoseksualizmem a pedofilią. Sąd orzekł, że powodowie nie mają legitymacji do domagania się ochrony dóbr osobistych w związku z tymi wypowiedziami, ponieważ nie dotyczą one ich bezpośrednio – informuje portal TVP Info.

W maju ubiegłego roku sąd umorzył postępowanie karne wytoczone przeciw Kai Godek w podobnej sprawie.

Jak wyjaśnił w rozmowie z portalem tvp.info adwokat pozwanej, mec. Hubert Kubik, tym razem „stołeczny sąd stanął na stanowisku, że tylko wtedy można się domagać ochrony dóbr osobistych, gdy jest się bezpośrednim adresatem określonej wypowiedzi, albo gdy wypowiedź dotyczy takiej grupy osób, którą z łatwością można zidentyfikować, podobnie jak jej członków”.

– Gdyby sąd uznał przeciwnie, to by oznaczało, że istnieje bardzo duże ryzyko, że wypowiadając się abstrakcyjnie możemy ponieść konsekwencje procesowe. W argumentacji procesowej pytałem, czy gdybym powiedział np. że dziennikarze to oszuści, a adwokaci to złodzieje, to sąd uznałby, że każdy dziennikarz, każdy adwokat mógłby domagać się w tej sprawie ochrony dóbr osobistych – tłumaczył nasz rozmówca.

Więcej:

https://www.tvp.info/51765560/wyrok-w-sprawie-wypowiedzi-kai-godek-o-homoseksualistach-tvp-info

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!