Wiadomości

Dramat we Włoszech – w ciągu ostatniej doby zmarło z powodu koronawirusa prawie tysiąc osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Makabryczne wiadomości docierają do nas z Włoch – w ciągu ostatniej doby liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła tam o 5.909 – do 86.498. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło tam 919 osób zarażonych koronawirusem. Łącznie śmierć zabrała tam już 9.134 osoby zarażone koronawirusem.

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle tutaj sytuacja z dnia na dzień przedstawia się gorzej. Szczególnie dramatyczna sytuacja wciąż panuje właśnie we Włoszech, a także w Hiszpanii.

O 769 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych na Covid-19 w Hiszpanii, tak więc liczba zgonów tym spowodowanych wzrosła do 4.858. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła w tym kraju do 64.059. Oznacza to wzrost o prawie 8 tysięcy osób.

Rekordowy wzrost liczby zgonów spowodowanych koronawirusem w Hiszpanii

Gwałtownie pogorszyła się wczoraj sytuacja we Francji, gdzie w ciągu ostatniej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnych 3.922 osób. W ten sposób liczba osób zarażonych koronawirusem wzrosła do 29.155, z których zmarło dotychczas 1.696. W ciągu ostatnich 24 godzin śmierć zabrała 365 osób zarażonych koronawirusem, w tym 16-letnią dziewczynę (w Ile-de-France). 3.375 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Ich stan jest ciężki. 34% z nich jest w wieku poniżej 60 lat.

A jak jest w mniejszych krajach Zachodniej Europy?

W Belgii od wczoraj potwierdzono ponad tysiąc nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 69 osób, u których wykryto patogen. Obecnie w tym kraju zakażonych jest prawie 7300 osób. Łączna liczba zgonów wzrosła do ponad 280.

W ciągu ostatniej doby w Holandii po raz kolejny stwierdzono ponad 1000 nowych przypadków zakażeń korona wirusem. 112 kolejnych osób zmarło. Łączna liczba osób, u których stwierdzono do tej pory zakażenie koronawirusem, wynosi w Holandii 8603. W całym kraju z powodu Covid-19 zmarło 546 osób.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!