Wiadomości

Rekordowy przemyt papierosów udaremniony na przejściu granicznym w Kuźnicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili przemyt ponad 1,8 mln paczek nielegalnych papierosów. Wartość kontrabandy przechwyconej na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy to blisko 27,6 mln złotych. To największa w historii udaremniona próba przemytu papierosów na polskich przejściach granicznych.

Kontrabanda została zatrzymana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i KAS z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy. Podczas szczegółowej kontroli dwóch polskich tirów wjeżdżających do naszego kraju, ujawnili że w ich naczepach zamiast deklarowanych desek znajdują się ogromne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W jednej z naczep funkcjonariusze ujawnili 927,5 tys. paczek papierosów, natomiast w drugiej 918 tys. Łącznie w obu naczepach znajdowało się ponad 1,8 mln paczek białoruskich papierosów o szacunkowej wartości blisko 27,6 mln zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 44,8 mln zł.

Wobec trzech obywateli Polski (dwóch kierowców i ich zmiennika) wszczęte zostało śledztwo, które prowadzą funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Do sprawy zabezpieczono papierosy oraz samochody ciężarowe. Dodatkowo w jednym z pojazdów funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w pole numerowe nadwozia.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 19, 21 i 55 lat decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!