Wiadomości

W tym sezonie zima nie powróci, przed nami prawdziwie wiosenne dni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To już niemal pewne, że w tym sezonie zima nie powróci. Synoptycy IMGW prognozują w tym tygodniu prawdziwie wiosenną pogodę z temperaturami dochodzącymi do 20 st. W weekend prognozowane jest ochłodzenie, jednak temperatury wciąż mają być dodatnie – informuje TVP Info.

Jak poinformował synoptyk IMGW Jakub Gawron, poniedziałek zapowiada się słonecznie z temperaturami dochodzącymi do 12 st. W nocy z poniedziałku na wtorek po raz kolejny miejscami spodziewane są mgły, które ograniczą widoczność do ok. 100 metrów. – Będziemy mieli trudne warunki, zwłaszcza dla kierowców – powiedział.

Na wschodzie Polski nocą można spodziewać się lekkiego mrozu. – To będzie od -2, -4 st. do +1 na zachodzie. Nieco cieplej nad morzem, bo tam do 2 st. – mówił synoptyk.

We wtorek w związku z przejściem frontu atmosferycznego na północy kraju możliwe jest lekkie zachmurzenie i niewielkie opady, jednak na pozostałym obszarze wciąż ma być słonecznie. Od 6 st. na północnym wschodzie do nawet 17 na Dolnym Śląsku. – Jedynie w rejonie Zatoki Gdańskiej będzie chłodniej, ok. 4-5 st. – wskazał synoptyk.

– Ciepło, które teraz napłynie, utrzyma się praktycznie do przyszłego weekendu. Według najnowszych prognoz dopiero w piątek, potem w sobotę i niedzielę pogoda nieco zmieni się w stosunku do tego, co mamy teraz – pojawi się więcej chmur, przelotne opady deszczu i nieco się ochłodzi – powiedział.

Jednak ochłodzenie ma być dość symboliczne. – Wciąż będziemy notować dodatnie temperatury w nocy, w dzień temperatura z tych dwucyfrowych zmieni się na jednocyfrową, ale to dalej będzie w zakresie od 5-10 st. – mówił Gawron.

Najwyższe temperatury prognozowane są na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, gdzie od wtorku do czwartku termometry mogą pokazać 18 st. – Zważywszy na to, że mamy luty i standardy ostatnich tygodni przyzwyczaiły nas do tego, że temperatura nawet lekko dodatnia jest już czymś przyjemnym, to temperatura na poziomie 18 st. rzeczywiście jest powiewem wiosny – skomentował synoptyk.
#wieszwiecejPolub nas

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!