Wiadomości

Putin odpowiedział na ukraińską propozycję rozmieszczenia sił pokojowych ONZ na Donbasie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pisaliśmy niedawno o propozycji prezydenta Ukrainy, Petra Poroszenki, by na Donbasie rozmieścić siły pokojowe ONZ:

Poroszenko chce rozmieszczenia na Donbasie sił pokojowych ONZ

Do sprawy tej odniósł się dziś prezydent Federacji Rosyjskiej Władymir Putin, który uznał rozmieszczenie sił pokojowych na Donbasie za w pełni zasadne.

– Obecność sił pokojowych, także można rzec nie sił pokojowych, a ludzi, którzy zapewnią bezpieczeństwo misji OBWE, uważam za w pełni zasadne i nie widzę w tym niczego złego. Przeciwnie, że to by wychodziło naprzeciw rozwiązaniu problemów na południowym – wschodzie Ukrainy – powiedział Putin na konferencji prasowej.

Putin dodał, że siły pokojowe mogłyby jednak znajdować się wyłącznie na linii rozgraniczenia wojsk na Donbasie. Powinny one nadto zostać wprowadzone po bezpośrednich rozmowach z Donieckiem i Ługańskiem.

– Po drugie – siły te powinny znajdować się w związku tym na linii rozgraniczenia i na żadnych innych terytoriach. Po trzecie – rozwiązanie tej kwestii winno nastąpić nie prędzej aniżeli po wycofaniu ciężkiego sprzętu, a to nie może nastąpić bez nawiązania wcześniej kontaktu z przedstawicielami samozwańczych republik, DNR i ŁNR – powiedział Putin.

Putin uważa, że głównym zadaniem sił pokojowych winno być zapewnienie bezpieczeństwa misji OBWE.

/inforesist.org/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!