Gospodarka Wiadomości

50 tys. karabinów Grot dla Wojsk Obrony Terytorialnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wojsko kupi polskie karabiny dla Wojsk Obrony Terytorialnej – czytamy w „Naszym Dzienniku”. Ministerstwo ma to ogłosić podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Z nieoficjalnych informacji „Naszego Dziennika” wynika, że podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach planowane jest m. in. ogłoszenie umowy o zakupie przez MON 50 tys. karabinów Grot na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej.

Grot to nowa nazwa dla MSBS-5,56, czyli modułowego systemu broni strzeleckiej kaliber 5,56 mm, który produkuje Fabryka Broni „Łucznik” Radom, spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Grot stanie się więc podstawową bronią strzelecką żołnierzy WOT – informuje dziennik.

Nazwa ta została wybrana po konsultacjach z MON i wojskiem, a nawiązuje wprost do pseudonimu komendanta Armii Krajowej Stefana Roweckiego „Grota”. Taka nazwa może się też dobrze „sprzedać” za granicą, a więc ma znaczenie marketingowe dla producenta.

MON planuje też ogłoszenie porozumienia o szerokiej współpracy z PGZ w programach modernizacji polskiego wojska, podaje „Nasz Dziennik”.

/Nasz Dziennik, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!