Wiadomości

Poroszenko chce rozmieszczenia na Donbasie sił pokojowych ONZ

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że ma zamiar w następnym miesiącu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ przedstawić propozycję rozmieszczenia sił pokojowych ONZ na Donbasie.

Jak donosi korespondent portalu UNIAN, prezydent Ukrainy mówił o tym podczas przemówienia, jakie wygłosił na otwarciu budynku Ługańskiego Obwodowego Akademickiego Teatru Muzyczno – Dramatycznego, którego kapitalny remont właśnie został ukończony.

Poroszenko powiedział, że 24 lipca w trakcie konsultacji telefonicznych liderów państw „formatu normandzkiego” zgłosił konieczność rozmieszczenia na Donbasie sił pokojowych misji ONZ z mandatem Rady Bezpieczeństwa ONZ.

– Jest to gwarancją tego, że na Donbasie przestaną padać strzały, gwarancją tego, że Rosja wstrzyma dostawy dla bojowników i wyprowadzi swoje regularne pododdziały, zabierze broń, którą ona dostarczyła po to, by zabijać Ukraińców – mówił Poroszenko.

– Gdy tylko Rosja zabierze wojska, znikną powody do konfliktów, nie będzie powodów do dyskusji – dodał prezydent Ukrainy.

/unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!