Wiadomości

Przeżyła grypę hiszpankę, zabił ją koronawirus

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

108-letnia Brytyjka, która w dzieciństwie przeżyła grypę hiszpankę, zmarła z powodu korona wirusa – poinformowały w niedzielę brytyjskie media. Jak się przypuszcza, jest ona najstarszą ofiarą śmiertelną epidemii w Wielkiej Brytanii.

W sobotę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu minionej doby, od godz. 17 w czwartek do godz. 17 w piątek, w kraju zmarło 260 osób, wskutek czego łączna liczba zgonów wzrosła do 1019. To najgorszy jak dotąd dobowy bilans zgonów.

– Jeśli uda nam się utrzymać liczbę zgonów poniżej 20 tys., będzie to dobry wynik, choć każda śmierć jest tragedią – ocenia Stephen Powis, dyrektor medyczny angielskiego oddziału NHS, czyli brytyjskiej służby zdrowia.

– Jeśli uda nam się zmniejszyć tempo przenoszenia, to wirus zacznie się słabnąć. To prosta matematyka. Jeśli zastosujemy się do środków, zobaczymy spadek. Nigdy nie dość przypominania wszystkim, którzy dziś nas oglądają, że możecie uratować życie innych. To naprawdę jest proste. Nauka, która za tym stoi, może być skomplikowana, ale rzeczywistość jest niewiarygodnie prosta. Unikaj kontaktu z innymi, jeśli możesz. Zostań w domu. Jeśli masz symptomy – izoluj się. To spowoduje mniej zgonów i mniejszą presję na NHS – podkreślał Powis.

Zapewnił także, że w Londynie – gdzie jest najwięcej zakażeń i zgonów – oddziały intensywnej terapii nie osiągnęły jeszcze maksymalnego obłożenia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!