Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia: Dziś cztery ofiary śmiertelne i 224 nowe zakażenia koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mamy 91 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w swym trzecim z dzisiejszych komunikatów.

– Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89- letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby – dodano w komunikacie.

– W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1862/22 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – czytamy w podsumowaniu.

W poprzednim komunikacie poinformowano o 54 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.

Poinformowano zarazem, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Rano poinformowano o 79 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczyły: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

Poinformowano nadto, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Wczoraj w Polsce liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 249. Dwie osoby zmarły:

Ministerstwo Zdrowia: Dziś prawie 250 nowych zakażeń, zmarła osiemnasta osoba zarażona koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!