Wiadomości

Ponad tysiąc ofiar śmiertelnych koronawirusa w stanie Nowy Jork

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liczba zgonów w stanie Nowy Jork przekroczyła w niedzielę 1 tys., w zaledwie miesiąc po tym, jak wykryto w tym stanie pierwszy przypadek koronawirusa – poinformowały władze stanowe. W mieście Nowy Jork liczba zgonów wzrosła do 776.

Dokładna liczba zgonów w całym stanie ma być podana w poniedziałek, ale wobec wykrycia do niedzieli rano co najmniej 250 kolejnych ofiar śmiertelnych poza miastem Nowy Jork, łączna liczba zgonów wynosi co najmniej 1026.

Wirus rozprzestrzenia się w tym stanie wyjątkowo szybko. Pierwszy przypadek zakażenia zarejestrowano 1 marca u pracownika służby zdrowia, który wrócił z Iranu. Dwa dni później wykryto drugi przypadek u prawnika zamieszkałego na przedmieściu miasta Nowy Jork – New Rochelle.

10 marca gubernator stanu Andrew Cuomo zarządził w New Rochelle „strefę zamkniętą”. Zamknięto tam m. in. szkoły i budynki sakralne. Jednak tego samego dnia zarejestrowano pierwszy zgon na terenie metropolii – mężczyzny, który pracował w dzielnicy Yonkers, a mieszkał w sąsiednim stanie New Jersey.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!