Wiadomości

Przeszło 170 bojowników ISIS chce dostać się do Europy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Interpol ostrzega Europę: na kontynencie wzrasta ryzyko ataków terrorystycznych. Organizacja rozesłała do stolic na Starym Kontynencie listę ponad 170 bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego, którzy podejrzewani są o chęć przedostania się do Europy i przeprowadzenia zamachu. Do listy dotarł brytyjski „Guardian”.

Informator gazety mówi, że na liście są ludzie, którzy urodzili się i wychowali w państwach europejskich. Jak dodaje, nie ma przesłanek, by sądzić, że któraś z tych osób przeniknęła już na Stary Kontynent, ale lista pokazuje skalę wyzwania, przed jakim stoi Europa.

W gazecie czytamy, że na terenie kurczącego się samozawańczego kalifatu ludzie ci prawdopodobnie przeszli specjalny trening, który pozwala im na sianie jak największego zniszczenia przy minimalnych nakładach. Działać mają jako tak zwane samotne wilki, czyli bez rozbudowanego wsparcia organizacyjnego i wyrafinowanych środków technicznych.

Interpol apeluje do służb na Starym Kontynencie, by sprawdziły znajdujące się na liście osoby i podzieliły się wszystkimi informacjami: gdzie ludzie ci przekraczali w przeszłości granice, jakich przestępstw dokonali, jaki ślad pozostawili po sobie w mediach społecznościowych.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!