Wiadomości

Chce zrobić na złość sąsiadom? W okolicach Rzeszowa Krzysztof Rusek chce wybudować dom dla uchodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Chmielniku na Podkarpaciu Krzysztof Rusek chce wybudować dwa domy, z których jeden miałby być dla wychowanków domu dziecka, a drugi dla tzw. uchodźców z Bliskiego Wschodu – informuje portal ndie.pl.

„Byłem komunistą, ateistą, teraz jestem agnostykiem. Tak czy inaczej, mam potrzebę pomagania i chcę zrobić coś dobrego dla innych” – mówi Krzysztof Rusek, który ma pomysł wybudowania dwóch domów.

Nie ma wątpliwości, że od strony formalnej i prawnej uda się to wszystko zorganizować. Liczy na pomoc znajomych urzędników.

„Konflikt światopoglądowy dotarł do miejscowości, a w lokalne sprawy wchodzi wielka polityka” – donosi portal „24 godziny”, dodając, że szeroko komentowany jest tu spor o przyjmowanie imigrantów do Polski.

Mimo sceptycznego nastawienia okolicznych władz i sprzeciwu mieszkańców pan Krzysztof nie zamierza się poddawać. Wszystko jest do zrobienia jeżeli jest dobra wola – zapewnia pomysłodawca.

„Czeka na rozwój sytuacji. Na to, że w końcu polski rząd zdecyduje o przyjmowaniu uchodźców. Co do tego, że tak powinno być, nie ma wątpliwości” – pisze „Gazeta Wyborcza”, która kibicuje każdej inicjatywie mogącej wyrządzić szkodę Polakom.

/ndie.pl, nowa.tv/24-godziny/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!