Świat Wiadomości

Przełom w sprawie dewiantów pchających się do kobiecych sportów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykańskie stowarzyszenie sportowe skupiające koledże (NAIA) postanowiło, że tzw. “osoby transgender” nie będą mogły uczestniczyć w kobiecych zawodach.

Przełom w sprawie dewiantów pchających się do kobiecych sportów. Konwencja NAIA ogłosiła w poniedziałek decyzję, w której ustanowiła, że ​​od 1 sierpnia tylko studentki, których płeć biologiczna jest żeńska będą mogły brać udział w kobiecych zawodach sportowych organizowanych przez tę federację. Decyzja została podjęta jednogłośnie.

Choć NAIA jest tylko jedną z federacji sportu akademickiego i nie jest tak silna jak Narodowe Stowarzyszenie Sportów Akademickich (NCAA), to jednak zrzesza 250 uczelni członkowskich z całego kraju, a jej sportowcy otrzymują stypendia o łącznej wartości 1,3 miliarda dolarów.

NCAA przez ostatnie kilka lat znajdowała się w centrum krytyki na temat mężczyzn uważających się za kobiety i pchających się do udziału w kobiecych zawodach. Dyskusyjny był zwłaszcza przypadek Lia Thomasa. Ten dewiant brał udział w mistrzostwach organizowanych przez NCAA w 2022 roku i oczywiście wygrywał je w cuglach, mając przeciwko sobie normalne kobiety. Wcześniej, tj. przed zmianą deklarowanej płci, bez powodzenia brał udział w zawodach męskich.

Poniedziałkowa decyzja NAIA zapadła w chwili, gdy NCAA stanęła w obliczu pozwu sądowej złożonego przez kilkanaście zawodniczek, które twierdzą, że ich prawa zostały naruszone przez udział Thomasa w zawodach. Pozew, złożony w zeszłym miesiącu przed amerykańskim sądem rejonowym w Atlancie, opisuje szok, jaki przeżyła pływaczka z Kentucky, Riley Gaines i inne zawodniczki, gdy dowiedziały się, że podczas mistrzostw w Atlancie będą musiały dzielić szatnię z tym dewiantem.

W pozwie stwierdzono, że powódki „wnoszą tę sprawę, aby zabezpieczyć przyszłym pokoleniom kobiet możliwość uzyskania tytułu zwycięzcy, której NCAA im odmawia” zacytował Daily Mail. 

„Sporty akademickie są najważniejszą sceną sportu kobiet w Ameryce i chociaż NCAA nie komentuje toczących się postępowań sądowych, stowarzyszenie i jego członkowie będą w dalszym ciągu promować tytuł IX, dokonywać bezprecedensowych inwestycji w sport kobiet i zapewniać uczciwą konkurencję we wszystkich mistrzostwach NCAA” – stwierdziła z kolei w swoim oświadczeniu federacja NCAA.

W 2022 roku NCAA zrewidowała swoje zasady dotyczące udziału “sportowców transgenderowych” w ramach, jak to nazwała, próby dostosowania się do krajowych organów zarządzających sportem. Na mocy tamtej decyzji pozwolono mężczyznom podającym się za kobiety, startować w kobiecych zawodach.

NASZ KOMENTARZ: Wygląda na to, że w USA nastąpił przełom w podejściu do dewiantów. Gdzie są jednak lewacy, tak ochoczo walczący o prawa kobiet? Dlaczego niszczą kobiece zawody sportowe, wspierając patologie?

 Polecamy również: Ukraińcy sprzedawali Polakom podrabiane leki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!