Polska Wiadomości

Ukraińcy sprzedawali Polakom podrabiane leki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech obywateli Ukrainy podejrzanych o przechowywanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości produktów leczniczych bez pozwolenia, czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Ogółem zabezpieczono kilkadziesiąt rodzajów leków na potencję, których ilość szacuje się w milionach tabletek.

Ukraińcy sprzedawali Polakom podrabiane leki. W sprawie zatrzymano trzech obywateli Ukrainy w wieku od 26 do 30 lat. Wobec podejrzanych “uchodźców” zastosowano tymczasowe areszty.

Do ujawnienia i zabezpieczenia nielegalnych farmaceutyków oraz zatrzymania trzech Ukraińców stojących za procederem doszło w 20 lutego. To efekt trwającego ponad rok śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ochota.

“Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie przeszukali trzy lokale mieszkalne należące do podejrzanych, gdzie ujawnili ponad 700 000 sztuk tabletek zawierających w swoim składzie substancje chemiczne takie jak – sildenafil, tadalafil czy vardenafil, które nie zostały dopuszczone do obrotu na terytorium RP. Czarnorynkowa wartość tych środków szacowana jest na ponad 8 mln złotych”poinformowała Straż Graniczna.

W trakcie przeszukań w mieszkaniach sprawców funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli dokumentację związaną z wynajmem na terenie Warszawy kontenera morskiego. W nim dodatkowo ujawnili kilkadziesiąt rodzajów leków na potencję, liczoną w milionach tabletek. Czynności procesowe w zliczaniu i szacowaniu ich wartości trwają.

Zatrzymanym Ukriańcom w wieku poborowym przedstawiono zarzuty o czyn określony w art. 124 ustawy Prawo farmaceutyczne w zw. z art. 65 § 1 Kodeksu Karnego. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

NASZ KOMENTARZ: Jak zwykle w takich sytuacjach wnosimy o przekazanie Ukraińców w ręce ich niezwyciężonej armii. Na froncie będą mogli wykazać się sprytem przeciwko rosyjskim żołnierzom, a nie polskim emerytom.

Polecamy również: Jacow Liwne zaatakował polską uczelnię za “antysemityzm”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!