Polska Wiadomości

Przed Sejmem podczas protestu “Stop segregacji sanitarnej” wyeksponowano napis „Szczepienie czyni wolnym”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj wieczorem przed Sejmem odbył się protest pod hasłem “Stop segregacji sanitarnej”. Falę oburzenia wywołał transparent nawiązujący do napisu „Arbeit macht frei” z hasłem „Szczepienie czyni wolnym”

Wczoraj na ul. Wiejskiej w Warszawie zwolennicy Konfederacji protestowali przeciwko planom władz dotyczących tzw. paszportów covidowych. Protest odbył się w dniu, kiedy do Sejmu wpłynął poselski projekt posła Czesława Hoca, dotyczący sprawdzania paszportów covidowych i testowania pracowników.

Najpierw odbył się protest zorganizowany przez stowarzyszenie STOP NOP, a następnie „konferencja prasowa” Konfederacji. Pojawiały się rozmaite transparenty, w tym m.in. „Norymberga 2.0”, „Stop przymusowi szczepień”, czy „Prawdziwa odporność nie pochodzi z przymusu szczepień”. Był też baner „Szczepienie czyni wolnym” formą nawiązujący do napisu nad bramą niemieckiego obozu Auschwitz.

To właśnie ten ostatni przykuł uwagę, wielu osób, wywołując powszechne oburzenie, w tym Muzeum Auschwitz, które dało temu wyraz na Twitterze. Jeden z użytkowników wrzucił bowiem zrzut ekranu z transmisji antysegregacyjnego protestu w momencie, gdy na scenie stali posłowie Konfederacji, a za nimi trzymano wspomniany transparent.

Zdjęcie to jednak pochodzi z momentu, gdy parlamentarzyści weszli na scenę po zakończonym proteście organizowanym przez stowarzyszenie STOP NOP. Było to jeszcze przed rozpoczęciem „konferencji prasowej” Konfederacji, przed którą transparent został usunięty.

„Napis „Arbeit macht frei” to jedna z ikon ludzkiej nienawiści. Instrumentalizacja symbolu cierpienia ofiar #Auschwitz – największego cmentarzyska Polski i świata – to skandaliczny przejaw moralnego zepsucia. To szczególnie zawstydzające, kiedy dokonują tego polscy posłowie” – pisze Muzeum.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!