Felietony

Prymitywna i wulgarna, czyli autorytet feministek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pisarka, felietonistka, scenarzystka filmowa i działaczka społeczna, założycielka Partii Kobiet, zwyciężczyni plebiscytu czytelników „Wysokich Obcasów” na Polkę Roku 2007, nagrodzona Fenomenem 2006 przez redakcję tygodnika „Przekrój” oraz Elle Style Award 2007 w kategorii Osoba Publiczna – jednym słowem Manuela Gretkowska. Kiedyś w rozmowie z portalem dziennik.pl powiedziała:

„Macierewicz zbroi do samoobrony, rozdaje broń, ale ty, babo, nie masz prawa sama bronić swojego prywatnego życia. W Polsce zajście w ciąże jest traktowane, jakby kobieta oberwała serią z karabinu maszynowego naładowanego spermą. Dostałaś po jajnikach, po macicy musisz rodzić. Twoje życie się kończy, i co z tego, że nie chcesz? Jesteś na służbie, narodu, katolicyzmu, nie w jednostkach samoobronny.”

Większość jej wypowiedzi jest równie bezsensowna co ta powyżej – jest to tak naprawdę przepełniony nienawiścią do otaczającego ją świata, a w szczególności do mężczyzn i Kościoła Katolickiego, bezładny słowotok, w którym roi się od wulgaryzmów. A oto najświeższy wykwit jej umysłu:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!