Wiadomości

Protest przed supermarketem, który został przemianowany na dworzec autobusowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie możemy dopuścić, że będzie to kolejny sposób na przymuszanie pracowników do pracy w niedziele – stwierdził w rozmowie z portalem tysol.pl Alfred Bujara, szef handlowej Solidarności.

W niedzielę 6 lutego o godz. 12;00 odbyła się konferencja prasowa połączona z protestem przed sklepem francuskiej sieci Intermarche w Cieszynie, ul. Górna 21. Protestujący demonstrowali przeciwko łamaniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz inne dni.

Związkowcy z Solidarności powołując się na informacje medialne wskazują, że obok supermarketu znajduje się przystanek komunikacji miejskiej, przy którym przystaje jedna linia, w związku z czym sklep ogłosił się dworcem autobusowym.

– To jest wielki skandal. Fikcją jest przemianowanie sklepu na dworzec autobusowy i w dodatku sprzedawanie w nim alkoholu. Zawiadomiliśmy policję, która chciała porozmawiać z kierownictwem, ale go nie zastała. Tymczasem pracownicy, jak niewolnicy pracowali sami. Nie możemy dopuścić, że będzie to kolejny sposób na przymuszanie pracowników do pracy w niedziele – powiedział Alfred Bujara, szef handlowej Solidarności.

– Wolne niedziele to prawo, o które wciąż musimy walczyć. To sukces Solidarności, który wspólnie wywalczyliśmy dla pracowników handlu. Prosimy o wsparcie związku i pracowników, aby pomogli nam w tej walce, bo z pewnością będą kolejne próby obchodzenia tego prawa – dodaŁ szef handlowej Solidarności.

Więcej:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!