Wiadomości

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejne trzy osoby w sprawie dotyczącej byłego posła PiS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA zatrzymali trzy osoby – to kontynuacja czynności w sprawie, do której zatrzymano niedawno byłego Posła na Sejm RP Grzegorza J.

Trzej przedsiębiorcy działający w branży budowlanej, węglowej i metalurgicznej zostali zatrzymani na Śląsku przez funkcjonariuszy Delegatury CBA w Katowicach. Po zakończeniu czynności procesowych zostali przewiezieni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty korupcyjne. Kolejne ustalenia w śledztwie wskazują, że zatrzymani mężczyźni w 2016 roku złożyli obietnice korzyści majątkowych między innymi byłemu Posłowi na Sejm RP, w zamian za doprowadzenie do zawarcia umów z przedsiębiorstwem państwowym na wykonanie prac remontowo-budowlanych. Wobec podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór Policji i poręczania majątkowe w kwotach 40 000 zł.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Lubelskiego II Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Postępowanie dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w latach 2016-2018, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za łapówki.

Pod koniec stycznia br. do tej sprawy został zatrzymany były Poseł na Sejm RP, Grzegorz J. Mężczyzna usłyszał zarzuty korupcyjne. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy, które pod warunkiem wpłaty przez podejrzanego kwoty 500 tysięcy złotych może ulec zmianie na poręczenie majątkowe, dozór policji zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!