Wiadomości

Rosyjscy weterani wzywają Putina, by odpuścił Ukrainie, bo “Turcja tylko na to czeka”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niezarejestrowane „Ogólnorosyjskie Zgromadzenie Oficerów” wydało oświadczenie, w którym wzywa prezydenta Rosji do rezygnacji z planu „ataku na Ukrainę” i ostrzega, że jeśli zaatakuje Ukrainę, Turcja wykorzysta tę sytuację.

“Prezydent Republiki Turcji R. Erdogan jasno określił, po której stronie Turcja będzie walczyć. I można przypuszczać, że dwie tureckie armie polowe i flota otrzymają rozkaz „wyzwolenia” Krymu i Sewastopola oraz ewentualnej inwazji na Kaukaz” – czytamy w oświadczeniu „Ogólnorosyjskiego Zgromadzenia Oficerów”, reprezentowanego przez emerytowanego generała Leonida Iwaszowa.

“Poza tym Rosja z pewnością zostanie zaliczona do kategorii państw zagrażających pokojowi i bezpieczeństwu międzynarodowemu, zostanie poddana najcięższym sankcjom, stanie się pariasem społeczności światowej i prawdopodobnie zostanie pozbawiona statusu niepodległego państwa” – podkreślono w dokumencie, w którym działania Kremla nazwano “przestępczym prowokowaniem wojny z Ukrainą”.

„Ogólnorosyjskie Zgromadzenie Oficerów” jest organizacją nieformalną skupiającą emerytowanych i przeniesionych do rezerwy oficerów armii, policji i innych struktur siłowych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!