Wiadomości

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla nożownika z Siedlec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzisiaj prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Siedlcach wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres trzech miesięcy – poinformowała rzeczniczka siedleckiej prokuratury okręgowej prok. Krystyna Gołąbek.

Gołąbek dodała, że we wtorek prokurator przesłuchał podejrzanego o atak na b. prezydenta Siedlec, Wojciecha Kudelskiego.

– Dejan S. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Złożył bardzo obszerne wyjaśnienia, pełne dziwacznych urojeniowych treści. Na pytanie prokuratora o motyw swojego zachowania stwierdził, że chciał zabić pana Wojciecha Kudelskiego „bo taki miał plan, bo taka była jego wola” – powiedziała rzeczniczka.

We wtorek w oparciu o materiał dowodowy Dejanowi S. został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa; S. jest podejrzany o to, że działając w zamiarze pozbawienia życia, zadał byłemu prezydentowi Siedlec cios nożem w okolice nadbrzusza – powiedziała rzeczniczka siedleckiej prokuratury okręgowej prok. Krystyna Gołąbek.

Z ustaleń prokuratury wynika, że w przeszłości podejrzany leczył się psychiatrycznie.

Były prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek przed godz. 8. Sprawca zbiegł i był poszukiwany przez policję. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację. W poniedziałek wczesnym popołudniem funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na Kudelskiego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!