Felietony

Prezydent Poznania daje zarobić „Wyborczej”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Jaśkowiak, znany ze wsparcia dla środowisk LGBT i imigrantów, co idzie w parze z niechęcią do polskich patriotów i katolików, nie szczędzi publicznego grosza na „promocję i reklamę”, przy czym upodobał tu sobie media należące do koncernu „Agory”, która ostatnio otrzymała odeń zastrzyk sporej gotówki.

Oto Miasto Poznań wyasygnowało na kampanię informacyjną na temat inwestycji, które mają być zrealizowane w perspektywie lat 2018-2023, ponad 230.000 zł. W ramach kampanii wydano dodatki do dwóch gazet oraz opublikowano artykuły eksponujące hasło #Poznan2023. Pieniądze popłyną do Agory, która została wybrana z wolnej ręki. Czy na tak szeroką kampanię miasto nie powinno ogłosić przetargu? – informuje na Facebooku radny Jan Sulanowski

Część tej sumy (40.000 zł) przeznaczona została na organizację 5 debat. Na jednej z nich audytorium zasilało liczne grono urzędników podległych jednemu z wiceprezydentów. Przypadkowo akurat ten wiceprezydent był jednym z dyskutantów – dodaje Sulanowski.

Dlaczego ta kampania wizerunkowa dotyczy przyszłych inwestycji, a nie inwestycji już zrealizowanych? Bo nie ma zbyt wielu ukończonych inwestycji, którymi można się pochwalić? Bo lepiej pokazać śliczne, cukierkowe wizualizacje niczym z folderów firm deweloperskich.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!