Wiadomości

Prezydent dokonał rekonstrukcji rządu. Nowi ministrowie zaprzysiężeni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie rządu i wręczył nominacje nowym ministrom. – Pałac Prezydencki jest dla państwa otwarty; staram się, żeby współpraca z rządem układała się jak najlepiej, żebyśmy działali wspólnie – mówił do członków Rady Ministrów.

Zmiany przeprowadzono na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, który o rekonstrukcji i nowych nazwiskach w rządzie mówił we wtorek na konferencji prasowej.

Premier Morawiecki ogłosił zmiany w składzie rządu

Z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi odwołany został Grzegorz Puda; na ten urząd prezydent powołał Henryka Kowalczyka, który został też wicepremierem.

Puda został powołany na stanowisko szefa resortu funduszy i polityki regionalnej. W związku z tym prezydent odwołał Tadeusza Kościńskiego z funkcji ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej i powołał go na stanowisko ministra finansów.

Na szefa nowego Ministerstwa Sportu i Turystyki powołany został Kamil Bortniczuk. W związku z wyodrębnieniem tego resortu prezydent odwołał wicepremiera Piotra Glińskiego z funkcji ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz powołał go na stanowisko ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Z funkcji ministra klimatu i środowiska odwołany został Michał Kurtyka, a powołana na to stanowisko została Anna Moskwa. Prezydent powołał ponadto Piotra Nowaka na stanowisko ministra rozwoju i technologii. Dotychczas tę funkcję pełnił premier Mateusz Morawiecki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!