Polska Wiadomości

Prezent dla banksterów – zakaz wypłat w gotówce.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo rozwoju planuje zmiany w kodeksie pracy. Projekt tych zmian został już zaprezentowany. Najbardziej kontrowersyjnym punktem  jest zakaz wypłacania wynagrodzeń w gotówce. Oczywistym uzasadnieniem ze strony ministerstwa, jest uszczelnianie systemu podatkowego, co nie dziwi biorąc pod uwagę ilość socjalistycznych fanaberii realizowanych przez rząd Beaty Szydło.

– Skorzystają na tym wszyscy. Zarówno polska gospodarka, jak i konsumenci. Udział transakcji bezgotówkowych należy zwiększać, bo są łatwe i zapewniają bezpieczeństwo obrotu. W Polsce tymczasem można zaobserwować kult gotówki, którą ludzie lubią dotykać, przekładać i patrzeć na nią, bo wtedy czują jej wartość – twierdzi Robert Łaniewski z Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.

Naszym zdaniem skorzystają na tym banki, jest to kolejny krok do wyeliminowania gotówki z obiegu. Pieniądz papierowy, tak czy inaczej jest niewiele wart, ponieważ jego wartość opiera się na spekulacji, nie zaś na odzwierciedleniu w złocie. Lobby Bankowe dąży jednak od dawna, do wyeliminowania gotówki z obiegu, a co za tym idzie stworzenia jeszcze bardziej wirtualnej waluty.

 

Źródło: ONET, TVP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!