Polska Wiadomości

Czy lider KOD-kapeli handlował kobietami?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi Rzeczpospolita Konrad M. lider KOD-Kapeli która wspiera muzycznie wydarzenia Komitetu Obrony Demokracji  został oskarżony o handel kobietami. W procesie zorganizowanej grupy przestępczej oskarżonych jest łącznie 14 osób. Kobiety miały być mamione duzymi zarobkami za granicą i po przyjeździena miejsce sprzedawane do nocnych klubów we Włoszech i Grecji. Rozprawa z wyłączeniem jawności od ponad sześciu lat toczy się w Sądzie Okręgowym w Krakowie.

Do całej sytuacji odniósł się sam oskarżony na swoim profilu facebook:

– W KOD temat pojawił się ponad rok temu i nikogo  nie podniecił niezdrowo. Rozdęta do granic wytrzymałości historia, którą »ziobrowe« służby próbowały poprawić swoje statystyki w latach 2005–2007, nie wytrzymała próby czasu i zderzenia z faktami”

Jak się okazuje, już wcześniej przebywał przez rok w areszcie wydobywczym.

– Wyszedłem za kaucją, miałem dozór, zabrano mi paszport, ale niemal wszystko zostało mi zwrócone i mogę swobodnie podróżować po świecie – powiedział „Rzeczpospolitej”. – Zawsze powtarzam, że wiem, jak było naprawdę. Przecież to mogłoby być nawet dożywocie, bo handel ludźmi jest zbrodnią. Zresztą to ogromnie hańbiący zarzut. Jedyne uczciwe rozstrzygnięcie, poza wyrokiem uniewinniającym, to – w tych czasach i przy mojej obecnej działalności – wyrok w zawieszeniu.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!