Świat Wiadomości

Premier Malezji stwierdził, że Izrael jest powodem wszystkich problemów w rejonie Bliskiego Wschodu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal rp.pl93-letni premier Malezji, Mahathir Mohamad, nazwał Żydów “garbatonosymi” (Reuters przytacza tu określenie “hook-nosed” – red.) i obwinił Żydów o wywoływanie problemów na Bliskim Wschodzie.

Najstarszy obecnie przywódca rządu na świecie był w przeszłości wielokrotnie oskarżany o antysemityzm w związku ze swoimi atakami na Żydów, których obarcza on odpowiedzialnością za kryzys humanitarny na terytorium Palestyny.

– Jeśli mamy być szczerzy, to problem na Bliskim Wschodzie rozpoczął się wraz ze stworzeniem Izraela. To jest prawda. Ale nie mogę tego powiedzieć – stwierdził szef malezyjskiego rządu w rozmowie z BBC.

Premier zamieszkanej w większości przez muzułmanów Malezji zakwestionował też liczbę żydowskich ofiar Holokaustu wskazując, że nie było ich 6 milionów, lecz 4 miliony.

Na pytanie dlaczego nazywa Żydów “garbatonosymi” w swojej książce “Malajski Dylemat” premier Malezji odparł: – Bo są garbatonosi. Wiele osób nazywa Malajów “grubonosymi”. Nie sprzeciwiamy się, nie idziemy z tego powodu na wojnę.

W ubiegłym tygodniu przemawiając na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ premier Malezji stwierdził, że świat “nagradza Izrael” za łamanie prawa międzynarodowego i stosowanie aktów terroru wobec Palestyńczyków.

Czy zgadzacie się ze stanowiskiem Malezyjskiego premiera?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!