Islam Polska Wiadomości

Pracodawcy domagają się otwarcia granic Polski dla imigrantów z krajów arabskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Business Centre Club domaga się od władz ustawy imigracyjnej, która otworzy granice Polski także przed przybyszami z krajów arabskich. Według nich, bez tego trudno będzie zaspokoić zapotrzebowanie firm.

Portal Newseria Biznes cytuje we wtorek Marka Goliszewskiego, prezesa organizacji pracodawców Business Centre Club. „Dzisiaj brakuje pracowników. To rezultat wielu zjawisk zachodzących na rynku polskim i europejskim” – twierdzi Goliszewski.

„W wielu regionach kraju różne firmy sygnalizują, że muszą rezygnować z nowych kontraktów, ponieważ nie mogą ich realizować ze względu na brak ludzi do pracy. Trzeba stworzyć lepsze warunki dla imigrantów, zwłaszcza tych wykwalifikowanych, którzy przyjechaliby na dłuższy czas i podjęli pracę” – tłumaczy.

Jego zdaniem potrzeba się otworzyć także na pracowników z krajów arabskich, bo tam można znaleźć wykwalifikowanych pracowników, a nie terrorystów. Dlatego domaga się łatwiejszej procedury szybszego zatrudniania cudzoziemców z innych kontynentów.

„Musimy przyjąć ustawę migracyjną, która otworzy drzwi dla imigrantów. Nie tylko dla Ukraińców, bo oni przyjeżdżają tylko na krótki czas, lecz także dla imigrantów z innych państw, nawet z krajów arabskich, bo można tam znaleźć wykwalifikowanych ludzi, którzy nie są terrorystami. Musimy bardzo szeroko spojrzeć na problem zatrudnienia w Polsce pod kątem migracji, ale nie tylko ze Wschodu, lecz także z Południa” – namawia polskich polityków Goliszewski.

Oryginalny artykuł: https://ndie.pl/organizacja-pracodawcow-domaga-sie-otwarcia-granic-dla-arabskich-imigrantow/

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!