Gospodarka Polska Wiadomości

Postępuje załamanie polskiego przemysłu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal Business Insider twierdzi, że mamy do czynienia z załamaniem w polskim przemyśle. Ocenia, że chociaż zapowiadany był mały spadek, to okazuje się, że jest gorzej od przewidywań.

Załamanie polskiego przemysłu nasila się. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że aż o 6 proc. rok do roku spadła produkcja przemysłowa w marcu. Business Insider wskazał, że ekonomiści prognozowali spadek o zaledwie 1 proc., tymczasem mamy do czynienia z dużo większym spadkiem. Zwracają oni uwagę, że szczególnie rozczarowujące jest to, że przetwórstwo przemysłowe zmniejszyło sprzedaż o 6,3 procent. „Jakimś pocieszeniem może być fakt, że w porównaniu z lutym jest lepiej o 3,6 procent” – napisano.

Aż o 6 proc. rok do roku spadła produkcja przemysłowa w marcu — podał w poniedziałek GUS. Ekonomiści prognozowali spadek o zaledwie 1 proc., więc mamy spore rozczarowanie. Tym większe, że przetwórstwo przemysłowe zmniejszyło sprzedaż o 6,3 proc. Jakimś pocieszeniem może być fakt, że w porównaniu z lutym jest lepiej o 3,6 proc.

Duży wzrost zaliczyły branże: gospodarki odpadami (+7,5 proc. rdr), pobór i odprowadzania wody (+5,9 proc.) i chemikaliów (+4,5 proc.). Zapaści dostały natomiast branże: urządzeń elektrycznych (-29,1 proc. rdr), górnictwa węgla kamiennego i brunatnego (-25,9 proc. rdr) oraz urządzeń elektrycznych (-25,9 proc.).

“Według wstępnych danych w marcu br., w stosunku do marca ub. roku, spadek produkcji sprzedanej (w cenach stałych) odnotowano w 26 (spośród 34) działach przemysłu” — podał GUS.

Portal odnotowuje jednak, że duży wzrost zaliczyły branże: gospodarki odpadami (+7,5 proc. rdr.), pobór i odprowadzania wody (+5,9 proc.) i chemikaliów (+4,5 proc.). Największe spadki natomiast odnotowały branże: urządzeń elektrycznych (-29,1 proc. rdr.), górnictwa węgla kamiennego i brunatnego (-25,9 proc. rdr.) oraz urządzeń elektrycznych (-25,9 proc.).

NASZ KOMENTARZ: Co tam przemysł, przecież tylko psuje klimat. Najważniejsze dla rządu Tuska jest ściganie za “mowę nienawiści” i upowszechnianie aborcji!

Polecamy również: Generał Samol: zostaniemy poświęceni dla dobra USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!