Wiadomości

Posłanka Anna Siarkowska została zapytana, czy się zaszczepiła…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Posłanka klubu PiS Anna Siarkowska, mająca opinię “wojującego antyszczepionkowca”, została zapytana przez dziennikarza, czy zaszczepiła się przeciwko COVID-19.

W ostatnich dniach głośno było o Siarkowskiej za sprawą interwencji poselskiej podjętej przez nią wraz innym posłem klubu PiS – Januszem Kowalskim – w Domu Dziecka w Nowym Dworze Gdańskim. Politycy chcieli dowiedzieć się, czy podopieczni placówki byli zmuszani do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Przy okazji rozmowy na temat tej intwerwencji posłanka podzieliła się swoją opinią na temat ujawniania informacji o przyjęciu szczepionki i pytań o tę kwestię.

– Pytania dotyczące stanu zdrowia to pytania intymne, objęte tajemnicą lekarską. Nie czuję żadnej potrzeby, żeby się tym dzielić. Informowanie o tym uważam za ekshibicjonizm. Jednak każdy decyduje sam o sobie – podkreśliła Anna Siarkowska.

Zapytana wprost, czy sama została zaszczepiona przeciwko COVID-19, posłanka odparła: “A czy interesuje pana też to, kiedy miałam ostatnio okres?”. Dopytywana czy występuje wbrew proszczepionkowej polityce swojego rządu wyznała, że opowiada się za przestrzeganiem prawa.

/interia.pl, dorzeczy.pl, fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!