Wiadomości

Poseł Koalicji Obywatelskiej martwi się, że Polacy niewystarczająco dostosowują się do potrzeb Ukraińców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Franciszek Sterczewski (KO) złożył interpelacje do resortu zdrowia i MSW pytając „o bezpieczeństwo Ukraińców i Ukrainek” w Polsce. Chce wiedzieć m.in., czy polscy lekarze i policjanci odbywają szkolenia z języka ukraińskiego oraz czy w polskich placówkach publicznych, takich jak komendy policji, są dostępne komunikaty po ukraińsku – czytamy na portalu kresy.pl.

Poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski, sam przedstawiający się jako „Franek”, poinformował w środę na Facebooku, że zwrócił się z interpelacjami do Ministerstwa Zdrowia i do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawach związanych z sytuacją ukraińskich obywateli żyjących w Polsce.

„Pytam o bezpieczeństwo Ukraińców i Ukrainek” – ogłosił Sterczewski. Zaznaczył, że według niektórych badań w Polsce żyje ponad milion migrantów z Ukrainy, z którymi „po prostu razem żyjemy”. Jego zdaniem, z konstytucji wynika, że na Polakach ciąży obowiązek zapewnienia mieszkającym w naszym kraju obcokrajowcom „dokładnie takich samych praw jak posiadaczom i posiadaczkom polskiego paszportu”. Powołuje się na art. 37 Konstytucji RP, który głosi, że „Kto znajduje się pod władzą Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności i praw zapewnionych w Konstytucji”.

Kto na niego głosował?

/kresy.pl, fot. Facebook/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!