Wiadomości

Wzrósł bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chińska narodowa komisja zdrowia poinformowała, że najnowszy bilans ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrósł do 170. To oznacza wzrost o 38 zgonów w ciągu 24 godzin. Wszystkie miały miejsce w Chinach. Pierwszy przypadek zakażenia zanotowano także w Tybecie.

Poprzedni raport komisji, opublikowany na koniec 28 stycznia, mówił o 132 ofiarach śmiertelnych i około 6 tys. przypadkach zakażenia. Komisja poinformowała, że w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 1737 nowych przypadków zakażenia i obecnie ilość osób zakażonych wynosi 7711. 37 nowych zgonów miało miejsce w prowincji Hubei, z której koronawirus rozprzestrzenia się. Jedna osoba zmarła w prowincji Syczuan.

Nie odbędą się zaplanowane na 13–15 marca w chińskim Nankinie halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Międzynarodowa federacja (World Athletics) poinformowała o ich przełożeniu na przyszły rok. Powodem jest szerzący się koronawirus.

„Wiemy, że władze Chin robią wszystko, by wirus się nie rozszerzał, ale musimy chronić naszych sportowców, członków federacji i partnerów” – napisano na oficjalnej stronie światowej federacji.

Zapewniono, że decyzja została podjęta po konsultacji ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO), która nadal niepokoi się szybkością rozprzestrzeniania się wirusa i zaleca odwoływanie lub przekładanie wszystkich dużych imprez.

„Rozważaliśmy możliwość przeniesienia imprezy do innego kraju i chcielibyśmy podziękować miastom, które zgłosiły się do organizacji mistrzostw. Jednak ze względu na obawy dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa poza Chinami postanowiliśmy nie korzystać z tej opcji” – przekazano w oświadczeniu World Atheltics.

Czytaj też:

Skuteczne w walce z koronawirusem okazują się… mydło i środki do dezynfekcji na bazie alkoholu

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!