Wiadomości

Ponad pięćset zgonów z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby we Francji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dyrektor generalny resortu zdrowia Jérôme Salomon poinformował, że obecnie we Francji hospitalizowanych z powodu zarażenia koronawirusem jest 24.639 osób. To o 1.882 osoby więcej niż dobę wcześniej. 6.017 pacjentów jest w ciężkim stanie i przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Jest to więcej niż zdolność kraju przed pandemią.

Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła do 56.989.Od początku pandemii we Francji zgłoszono 4.032 zgony z powodu zarażenia koronawirusem. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło z tego powodu 509 osób. Wyleczono dotąd ponad 10.900 osób.

W całej Zachodniej Europie sytuacja jest tragiczna. W ciągu ostatniej dobry zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 1189 kolejnych osób, a wskutek infekcji zmarły kolejne 123 osoby – poinformowały belgijskie władze. W Holandii w ciągu ostatniej doby o 1019 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem – poinformował w środę Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). O 134 wzrosła liczba osób zmarłych na Covid-19, a ponad 400 kolejnych osób przyjęto do szpitali.

W Niemczech w ostatnich 24 godzinach zmarło 149 osób zakażonych koronawirusem – poinformował Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w RFN to obecnie 732. Liczba zarejestrowanych zakażeń wzrosła o 5.453 i wynosi 67.366.

Najgorzej jednak jest we Francji, we Włoszech i w Hiszpanii:

Z każdym dniem coraz więcej ludzi umiera w Hiszpanii z powodu koronawirusa

We Włoszech wzrosła liczba nowych zakażeń, znacząco spada liczba zgonów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!