Wiadomości

Z każdym dniem coraz więcej ludzi umiera w Hiszpanii z powodu koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O 864 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa – poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Tym samym liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła do 9053. W Hiszpanii zakażonych zostało już 102.136 osób.

W całej Zachodniej Europie sytuacja jest tragiczna. W ciągu ostatniej dobry zakażenie koronawirusem w Belgii stwierdzono u 1189 kolejnych osób, a wskutek infekcji zmarły kolejne 123 osoby – poinformowały belgijskie władze.

W Niemczech w ostatnich 24 godzinach zmarło 149 osób zakażonych koronawirusem – poinformował Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w RFN to obecnie 732. Liczba zarejestrowanych zakażeń wzrosła o 5.453 i wynosi 67.366.

Liczba zarejestrowanych dobowych zakażeń wzrosła o 838 w stosunku do dnia poprzedniego, kiedy odnotowano 4 615 nowych przypadków. Liczba dobowo odnotowywanych zgonów zwiększyła się w stosunku do dnia poprzedniego o 21 przypadków.

Szef RKI Lothar Wieler ostrzegł we wtorek, że wskaźnik śmiertelności w konsekwencji zakażenia koronawirusem będzie w Niemczech rosnąć. Dotychczas utrzymywał się on na poziomie 0,8 proc. i był znacznie niższy niż np. we Francji, Hiszpanii, czy Francji.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!