Wiadomości

We Włoszech wzrosła liczba nowych zakażeń, znacząco spada liczba zgonów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do 13.155 wzrosła liczba zmarłych zakażonych koronawirusem we Włoszech. W ciągu ostatniej doby zanotowano tam 727 zgonów. Jest to wyraźnie mniej aniżeli w dniach poprzednich.

Wzrosła natomiast w stosunku do wczoraj i przedwczoraj liczba nowych zakażeń, których w ciągu ostatnich 24 godzin było 4.782. Wczoraj i przedwczoraj było po niewiele ponad 4 tysiące zakażeń, a więc mniej niż dziś. Odnotujmy jednak, że w szczytowym okresie odnotowywano po 8 tysięcy zakażeń dziennie. Łącznie od początku potwierdzono 110.574 zakażenia.

W ciągu trzech pierwszych tygodni marca na północy Włoch liczba zgonów była dwa razy wyższa od średniej notowanej w latach 2015-2019. Takie dane, realnie obrazujące skutki epidemii koronawirusa, przedstawił w środę krajowy Instytut Statystyczny.

W analizie danych z ponad tysiąca gmin na północy kraju, zawartej w raporcie na temat śmiertelności we Włoszech, zwrócono uwagę na przykład miasta Bergamo w Lombardii, które jest epicentrum zakażeń. Podczas gdy w minionych latach zanotowano w tym okresie średnio 91 zgonów, w badanym okresie było ich 398, czyli przeszło cztery razy więcej.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!