Europa Polska Wiadomości

Polska pielęgniarka otrzymała prestiżowa nagrodę ufundowaną przez szwedzką królową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Studentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie otrzymała Nagrodę Pielęgniarstwa Królowej Sylwii. Uhonorowano ją za pomysł, jak nawiązać kontakt z osobami chorującymi na demencję.

Autorski pomysł Reczek-Chachulskiej to Pudełko “Niezapominajka”, służące do przechowywania przedmiotów związanych z przeszłością osób chorujących na demencję. Poprzez te przedmioty o wartości sentymentalnej, opiekunowie mogą dotrzeć do osób starszych i nawiązać z nimi kontakt. Pomysł zrodził się podczas różnych doświadczeń w opiece nad takimi osobami. Przed podjęciem studiów w Polsce kobieta pracowała w domu opieki w Wielkiej Brytanii.

Queen Silvia Nursing Award to stypendium ustanowione przez Swedish Care International dla studentów pielęgniarstwa i osób będących na specjalizacji pielęgniarskiej.

W ramach konkursu studenci, którzy zaprezentują najbardziej kreatywne rozwiązania, usprawniające opiekę nad osobami starszymi, w tym chorymi na demencję, otrzymują stypendium o wartości 25 tysięcy złotych i półroczny staż, podczas którego mogą zdobyć doświadczenie w najważniejszych i najnowocześniejszych organizacjach medycznych.

Źródło: gazeta.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!