Felietony

Polscy raperzy nurtu patriotycznego nie tylko uczą historii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polscy raperzy z nurtu patriotycznego poprzez swoje utwory często wykonują pracę mającą zdecydowanie wyższą jakość niż lekcje historii w szkołach (świadczy o tym chociaż zasmucający fakt licznego udziału młodego pokolenia Polaków w nielegalnych manifestacjach, jakie przeszły po ulicach polskich miast z symboliką organizacji nazistowskich). Obecnie dwójka raperów pochyliła się nad zagadnieniami związanymi ze znaczeniem polskiego rolnictwa dla polskiej racji stanu i tradycji.

Egon – wykonawca znany z takich utworów jak np. Niezłomni bohaterowie czy Dziś to my dbamy o pamięć, w swoim najnowszym utworze pt. Polak z polskiej wiochy podkreślił swoje pochodzenie, dzięki któremu zawdzięcza wychowanie i zasady, jakimi się kieruje. Utwór ten, będący swoistym wyznaniem autora, jest jednocześnie wyrazem uczuć, jakie towarzyszą tysiącom ludzi, którzy pochodząc ze wsi i tam się wychowując, z utęsknieniem wracają do chwil, jakie spędzili na wsi. Warto zwrócić uwagę na ten utwór, który ukazuje jeden z często zapomnianych faktów, a mianowicie, że polska wieś kształtowała przez dziesiątki lat polskie społeczeństwo, które nie tylko produkowało żywność, ale w trudnych momentach dla kraju stawało w szeregach obrońców Polski.

Drugi z wykonawców to znany z utworów m.in. Czerwony Wiedeń czy Amor Patriae nostra lex  – Opolak. W swoim najnowszym utworze pt. Wieśniak artysta podkreśla znaczenie dla polskiego bezpieczeństwa narodowego własnego rodzimego rolnictwa. Poruszenie tego zagadnienia jest wyraźnym dowodem na troskę polskiego rapera, który pragnie swoim utworem zwrócić uwagę na tragedię i powolne niszczenia polskich rodzinnych gospodarstw rolnych, gdzie rolnicy w pocie czoła w codziennej pracy zapewniają bezpieczeństwo wewnętrzne dla naszej Ojczyzny.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z utworami obu młodych raperów, którzy nie płyną z nurtem, aby promować dewiacje i antytezy polskiej tradycji, lecz oddają hołd wszystkim tym, którzy swoją codzienną pracą tworzą polską wieś, będącą bastionem polskiej tradycji i wiary.

Krzysztof Żabierek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!