Felietony

Patriotyczna akcja w Oławie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nasi przodkowie w walce o suwerenność i wolność Ojczyzny zdawali sobie doskonale sprawę, że nie tylko gotowość oddania własnej krwi za kraj doprowadzi do zbudowania wielkiej Polski, lecz również niezbędny jest rozwój gospodarczy kraju i wspieranie rodzimego biznesu.

W wyniku restrykcji wiele firm stoi na krawędzi upadłości, zatem istotne jest wsparcie małych rodzinnych przedsiębiorstw, a jeśli można to zrobić dodatkowo podkreślając polską tradycję i historię, obecnie brutalnie atakowane przez kontynuatorów polityki nazistowskich Niemiec i Związku Sowieckiego, akcje takie wymagają pochwały i zaznaczenia zaangażowania inicjatorów.

Decyzja o zamknięciu cmentarzy przez rząd Mateusza Morawieckiego doprowadziła do sytuacji, że producenci chryzantem stanęli przed wizją strat finansowych związanych z niemożliwością sprzedaży swoich produktów, na które pracują cały rok. Udało się jednak zorganizować zakup kwiatów przez lokalne samorządy. W okolicach Oławy (województwo dolnośląskie) pozarządowe organizacje jak „Stowarzyszenie Patriotyczne Contumeces”, Fundacja z Oławy „Ku Korzenia” oraz „Straż Narodowa” koordynowana i powołana w Jelczu-Laskowicach przez Łukasza Dyczyńskiego włączyły się w akcję ozdabiania grobów polskich bohaterów i pomników związanych z polską historią i religią katolicką. W ramach akcji udało się dodatkowo zorganizować ozdabianie ołtarzy kościelnych na terenie całego powiatu. W krótkim czasie powyższym organizacjom udało się zebrać i udekorować 1600 sztuk kwiatami polskie miejsca pamięci. Z informacji, jakie podała organizatorom Agencja Restrukturyzacji i Rolnictwa w Oławie była to największa zebrana ilość w całym powiecie.

Podkreślenie takiej patriotycznej akcji stanowi przeciwwagę dla obrazów, jakie przez ostatnie tygodnie widzieliśmy na ekranach telewizji, gdzie lewica realizująca politykę niemieckich nazistów i komunistów Związku Sowieckiego prowadzi walkę z polskimi symbolami narodowymi, tradycją i religią katolicką. Każdy z nas musi odpowiedzieć sobie głośno jakiej Polski chce dla siebie i swoich potomków – wiernej tradycji i historii, czy też rozwydrzonej, używającej języka z rynsztoku i atakującej polską historię, tradycję i wiarę, za którą tysiące naszych rodaków oddało swoje życie.

Krzysztof Żabierek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!