kibic
Europa Wiadomości

Polscy kibice zrzucili się na pomoc dla rosyjskiej jednostki wojskowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

106. Oddział Sił Powietrznodesantowych “Moskwa” to jednostka złożona w sporej mierze z rosyjskich chuliganów piłkarskich, którzy poszli na front walczyć z Ukraińcami. Jednostka otrzymuje wsparcie finansowe od tradycyjnie zaprzyjaźnionych środowisk kibicowskich z Serbii i Grecji, a nawet z Niemiec i Francji. Ostatnio miała otrzymać przelew z… Polski.

Polscy kibice mieli wesprzeć oddział “Moskwa” kwotą 50 tys. zł. Pomoc ta była zaskoczeniem dla strony rosyjskiej. Rosjanie napisali na VK:

Nie jest tajemnicą, że ruchy kibicowskie Serbii i Grecji aktywnie zbierają pieniądze na jednostkę 106. Uderzyła nas jednak niedawna darowizna pewnej sumy pieniędzy od jednej z czołowych ekip w Polsce. Skomplikowana historia naszych krajów, skomplikowana polityka – nic nie jest proste. Przy obecnej wściekłej propagandzie było to spore zaskoczenie. Polacy zawsze i wszędzie zajmowali zdecydowane stanowisko w pewnych kwestiach, co jest jednym z powodów, dla których wielu z nas ich szanuje. W odpowiedzi na pytanie, dlaczego zdecydowali się nas wesprzeć, otrzymaliśmy krótką, zwięzłą frazę: J…Ć BANDERĘ!

Z rosyjskim wpisem można zapoznać się tutaj.

Nie wykluczamy, że wpis może być elementem rosyjskiej dezinformacji i żadnej wpłaty nie było.

Polecamy również: Lewicowy patostrimer Wojciech Olszański założył partię. Chce iść po władzę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!