Wiadomości

Policjanci odzyskali skradziony towar wart blisko milion zł i zatrzymali trzech mężczyzn

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali trzech mężczyzn związanych z kradzieżą naczepy z ładunkiem środków ochrony roślin. Do przestępstwa doszło na jednej ze stacji w powiecie zgorzeleckim. Wartość naczepy i towaru oszacowano na kwotę blisko miliona złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Dodatkowo odzyskano pojazd skradziony na terenie Niemiec oraz inne wartościowe przedmioty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm z mężczyzn zarzutów kradzieży z włamaniem i jednemu pomoc w ukryciu naczepy.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali trzech mężczyzn związanych z kradzieżą naczepy i towarem. O sprawie policjanci zostali powiadomieni pod koniec grudnia ubiegłego roku. Z przekazanych informacji wynikało, że do przestępstwa doszło na jednej ze stacji paliw w powiecie zgorzeleckim. Pokrzywdzony wartość naczepy i ładunku w postaci środków chemicznych służących do ochrony roślin oszacował na kwotę blisko miliona złotych.

Kryminalni ze zgorzeleckiej komendy pracując nad tą sprawą na podstawie uzyskanych informacji zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, podejrzewanego o kradzież. Dalsze czynności śledczy pozwoliły na odzyskanie skradzionej naczepy i zatrzymanie 37-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego oraz 39-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego związanych z tym przestępstwem. W wyniku przeprowadzonych przeszukań policjanci odzyskali skradziony towar i zabezpieczyli inne przedmioty mogące pochodzić z kradzieży. Dodatkowo w jednym z garaży w powiecie bolesławieckim, gdzie przechowywany był skradziony ładunek stróże prawa ujawnili fiata, który jak się później okazało został skradziony z terenu Niemiec.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm z zatrzymanych mężczyzn zarzutów kradzieży z włamaniem i jednemu pomoc w ukryciu naczepy. Śledczy prowadzą dalsze czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!