Wiadomości

Policja otrzyma nowe transportery opancerzone

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja na dostawcę ośmiu sztuk lekkich transporterów opancerzonych wybrała w grudniu 2018 roku AMZ Kutno. W styczniu br. doszło do finalizacji umowy.

Jak poinformował InfoSecurity24.pl mł. asp. Antoni Rzeczkowski, z Wydziału Prasowo-Informacyjnego Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji, dokumenty podpisano 31 stycznia br. Dostawy mają zakończyć się do 17 grudnia 2020 roku, ale pięć LTO zgodnych z wymogami Policji, w tym 2 z platformą szturmową, ma zostać dostarczonych do 18 grudnia 2019 r.

Nie wiadomo oficjalnie jaki dokładnie model transportera trafi na wyposażenie policjantów. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, do których dotarł InfoSecurity24.pl, będzie to LTO z rodziny Turów. Sam zakup lekkich transporterów opancerzonych to, jak wskazywał Komendant Główny Policji, “pewien przełom, bo przez lata w służbie pozostawały wysłużone już LTO SCAM Dzik oraz pojazdy BTR”. Ostatecznie bez względu na to, jaki model Tura trafi do policjantów, znacząco odmłodzi on mocno wysłużoną już flotę policyjnych transporterów.

Zgodnie ze wymaganiami formacji, Lekki Transporter Opancerzony – LTO ma być przeznaczony do przewozu ośmiu funkcjonariuszy. Ma być wykorzystywany w trakcie akcji i operacji policyjnych, ale również do transportu osób wymagających zwiększonej ochrony.

/infosecurity24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!