Wiadomości

Podczas kontroli na Lotnisku Chopina znaleziono biżuterię wartą 2 mln zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad 25 kg biżuterii o szacunkowej wartości 2 mln zł ujawnili funkcjonariusze celno-skarbowi podczas kontroli bagażu na Lotnisku Chopina – poinformowała w środę w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

– Złota i srebrna biżuteria znajdowała się w bagażu obywatela Turcji, który przyleciał do Warszawy. Podróżny aktywnie dopytywał funkcjonariuszy celno-skarbowych o przepisy dotyczące obrotu dewizowego, ale na pytanie o towar do oclenia stanowczo zadeklarował jego brak. Mimo to funkcjonariusze skontrolowali jego walizki, w których znaleźli zaskakująco dużą ilość biżuterii. Dodatkowo ujawnili także fakturę, z której wynikało, że towar był przeznaczony dla firmy w Białymstoku – czytamy w komunikacie IAS.

Zajęty towar został przewieziony do magazynu depozytowego, a sprawę będzie prowadził Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

– Wprowadzenie na rynek ponad 25 kg biżuterii spowodowałoby uszczuplenie w budżecie państwa na kwotę ponad 500 tys. zł. Za tego typu czyn grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie – poinformował Grzegorz Biczyk, z-ca Naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!