Polska Wiadomości

Podsumowanie akcji charytatywnej dla dzieci w Kazachstanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

28 października br. odbyło się trzecie podsumowanie akcji „Wyprawka i zabawka dla polskiego Orlęcia w Kazachstanie” pod patronatem posła na Sejm RP Grzegorza Brauna. W tym roku pieniądze zbierane były dla polskiej parafii w miejscowości Nura, kierowanej przez księdza Szymona Grzywińskiego.

Podsumowanie akcji charytatywnej dla dzieci w Kazachstanie.

Tegoroczna akcja była organizowana po raz trzeci. Inicjatorem akcji jest dr Krzysztof Żabierek. W tym roku jak i ostatnio zbiórka objęta została patronatem Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego jak również Fundacji dla Rodaka. Koordynatorem obecnej zbiórki była Konfederacja Gietrzwałdzka. I to właśnie w tym mieście, tak drogim dla każdego katolika w Polsce, gdzie Matka Boża przemawiała do Polaków w trudnym okresie zaborów odbyła się gala podsumowująca akcję.

Niepisaną tradycją związaną z podsumowaniem zbiórki jest rozpoczęcie jej od uroczystej Mszy Świętej, której w tym roku przewodniczył JE. ks. bp. Marian Buczek, sprawując ją wraz z przybyłym z Kazachstanu księdzem Szymonem Grzywińskim. Ofiara Mszy Świętej sprawowana była za zamordowanych, zesłanych Polaków zamieszkujących wschodnie województwa II RP w okresie II wojny światowej i po jej zakończeniu.

W tym roku udało się zebrać rekordową kwotę 111 tysięcy złotych. Tak jak w poprzednich zbiórkach nasz portal włączył się w przygotowania tego wydarzenia, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. W imieniu organizatorów jak również księdza Szymona Grzywińskiego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję pomocy dla polskich dzieci w Kazachstanie.

Polecamy również: Jeździli elektryczną Teslą w deszczu. Teraz muszą wymienić baterię za 90 tys. zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!