Wiadomości

Podolski podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze: “Jestem w domu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lukas Podolski oficjalnie podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze.

Lukas Podolski urodził się w Gliwicach, ale jako dziecko wyjechał z rodzicami do Niemiec. W reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów wystąpił 130 razy zdobywając 49 bramek. To mistrz świata i wicemistrz Europy, a także mistrz Niemiec. Podolski grał m.in. dla Bayernu Monachium, 1. FC Koeln i Arsenalu. Ostatnio występował w tureckim Antalyasporze, dla którego przez półtora roku zdobył sześć bramek w lidze.

Ten 36-letni mistrz świata i jeden z kluczowych zawodników reprezentacji Niemiec w ostatnich dwóch dekadach wielokrotnie podkreślał, że chciałby zakończyć karierę w Górniku Zabrze.

– Może jeszcze z Górnika Zabrze zadzwonią? W końcu awansowali do ekstraklasy i muszą się wzmacniać” – powiedział w wywiadzie w 2014 roku. Od tamtej pory podkreślał, że chciałby zakończyć przygodę z piłką w Górniku.

Dziś Podolski podpisał kontrakt z Górnikiem. “Cieszymy się, że spełniona obietnica Łukasza Podolskiego, tak rozgrzała media i kibiców. To wielka chwila dla Zabrza, dla Śląska, dla całej piłki nożnej w całej Polsce” – czytamy na oficjalnej stronie klubu z Zabrza.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!