Wiadomości

Ciężkie walki o Kala-je Nau, stolicę prowincji Badghis /filmy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W mieście Kala-je Nau, stolicy prowincji Badghis, od wczoraj trwają zacięte walki. W użyciu jest artyleria.

Przypomnijmy, że wczoraj rano Talibowie poinformowali, że garnizon sił rządowych w Kala-je Nau przekazał im miasto. Jego dowódcy wraz z podległymi im ludźmi mieli dołączyć do Talibów. W ten sposób ta leżąca w północno-zachodniej części Afganistanu prowincja miała stać się pierwszą, nad którą w pełni panują Talibowie.

Później pojawiły się jednak doniesienia, że siły rządowe odzyskały kontrolę nad Kala-je Nau i że Talibowie zmuszeni zostali do wycofania się ze stolicy prowincji Badghis.

Wieczorem z kolei nadeszła informacja, że część miasta pozostaje pod kontrolą Talibów i że w mieście trwają zacięte walki. Obecnie miasto jest widownią zaciekłych walk – z użyciem artylerii…

Rzućmy jeszcze okiem na mapę prowincji Badghis z podziałem na dystrykty (powiaty), których jest dziewięć (wliczając dystrykty grodzki i ziemski Kala-je Nau):

Dodajmy, że od wczoraj Talibowie przejęli pełną kontrolę nad sześcioma dystryktami (powiatami) sąsiadującej z prowincją Badghis od południowego-zachodu prowincji Herat.

Czytaj też:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!