Wiadomości

Podolak: Wojna nie idzie zgodnie z planem Putina. Najlepszym dowodem mobilizacja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władimir Putin wygłosił pierwsze orędzie od zapoczątkowanej 24 lutego inwazji na Ukrainę. Przywódca Rosji zapowiedział w nim częściową mobilizację, która rozpocznie się już dzisiaj – 21 września. Doradca prezydenta Ukrainy, Mychajło Podolak stwierdził, że taka decyzja jest najlepszym dowodem na to, że wojna nie idzie zgodnie z planem Kremla.

– Mobilizacja w Rosji była łatwym do przewidzenia krokiem. Taka decyzja Putina nie przysporzy mu jednak sojuszników. Jest też dowodem na to, że wojna w Ukrainie nie idzie zgodnie z jego planem ­- mówił Podolak po porannym orędziu prezydenta Rosji.

Zdaniem doradcy Wołodymyra Zełenskiego, Putin w swoim wystąpieniu próbował przerzucić odpowiedzialność za wojnę na Zachód. Rosyjski prezydent stwierdził m.in., że Zachód zamienił Ukrainę w “trampolinę do rusofobii”, przez co “konieczna była decyzja o wyprzedzającej operacji wojskowej”.

Mychajło Podolak odniósł się do orędzia Władimira Putina również w mediach społecznościowych: “210. dzień “trzydniowej operacji specjalnej”: mobilizacja, zamknięte granice i zablokowane konta bankowe, więzienie za dezercję. Wszystko nadal idzie zgodnie z planem, prawda? Życie ma doskonałe poczucie humoru”.

Przypomnijmy, że w Rosji zdecydowano się na częściową mobilizację w Federacji Rosyjskiej. Podpisano już stosowny dekret, działania mobilizacyjne rozpoczną się dzisiaj – poinformował rosyjski przywódca. Poborowi będą podlegać tylko obywatele znajdujący się w rezerwie, a przede wszystkim ci, którzy służyli w szeregach sił zbrojnych. Szef rosyjskiego resortu obrony poinformował, że powołania otrzyma 300 tysięcy rezerwistów.

W Rosji ogłoszono częściową mobilizację

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!