Wiadomości

Piotr Sz. oskarżony o napaść na kierowcę ciężarówki pro-life. Był specjalistą w RASP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Sz. za atak na kierowcę busa należącego do antyaborcyjnej Fundacji Pro–Prawo do Życia – dowiedział się portal tvp.info. Według ustaleń portalu TVP Info mężczyzna pełnił ważne stanowisko w koncernie RASP.

Akt oskarżenia Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów skierowała do mokotowskiego sądu 6 września. Fakt ten potwierdza w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Piotr Sz. został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej kierowcy ciężarówki pro-life. Według śledczych Sz. „stosując wobec niego przemoc poprzez szarpanie za rękę, szyję oraz głowę” zmuszał go do „zaprzestania prowadzenia kampanii informacyjnej” Fundacji Pro-Prawo do Życia.

W ocenie prokuratury Sz. dopuścił się tego „w warunkach czynu chuligańskiego tj. publicznie, bez powodu i okazując rażące lekceważenie dla prawa”. Piotr Sz. podczas przesłuchania w prokuraturze nie przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia. Prokurator nie stosował wobec niego środków zapobiegawczych.

Do ataku doszło 26 stycznia 2022 r. na warszawskim Wilanowie – na skrzyżowaniu ulic Branickiego i al. Rzeczpospolitej. Na nagraniu udostępnionym przez fundację widać, jak napastnik rzuca w samochód jakimś przedmiotem, a następnie otwiera drzwi pojazdu i uderza siedzącego tam kierowcę pięścią i drzwiami. Mężczyzna uszkodził też znajdujący się w samochodzie telefon.

Jak informowała Fundacja Pro–Prawo do Życia, materiały na ich furgonetce odnosiły się krytycznie do handlujących nielegalnymi pigułkami poronnymi. Po publikacji nagrania w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się informacje o tym, kim jest napastnik. Portal tvp.info potwierdził, że to 35-letni Piotr Sz., który pełnił funkcję specjalisty działu SEO (optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych) w Ringier Axel Springer Polska.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!