Polska Wiadomości

Poczta Polska uczci jubileusz Radia Maryja okolicznościowym znaczkiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od piątku, 25 listopada 2016 roku w placówkach Poczty Polskiej można kupić kopertę i znaczek, które zostały wydane z okazji 25-lecia Radia Maryja. Znaczek z wizerunkiem Maryi został przygotowany w nakładzie 360 tysięcy sztuk i kosztuje 2 złote. Na kopercie znalazł się cytat ze słów Jana Pawła II z 1994 r.: “Cenny wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie, do cywilizacji miłości”.

 

radio-maryja3

 

 

radio-maryja2

 

Ojciec Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja, w wydanym w związku z przygotowaniami do obchodów jubileuszu 25-lecia Radia Maryja, przypomniał, że powstało 8 grudnia 1991 roku, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

– Dwie małe stacje w Toruniu i Bydgoszczy po 100 wat – stwierdził o. Rydzyk. – Zobaczcie, jak to się rozrosło. To owoc Bożego błogosławieństwa i współpraca z Wami. Także współpraca z tymi, którzy odeszli już od nas i myślę, że Pan Bóg im za to wynagrodził, że Matka Najświętsza jest z nimi, a oni z Nią.

 

3 grudnia, w pierwszą sobotę miesiąca, będzie świętowanie w tzw. toruńskiej arenie, a 8 grudnia w bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy o godz. 18.00. W Toruniu dla porządku będą wydawane karty wstępu, oczywiście bezpłatnie. Odpowiedzialnym jest o. dr Marian Sojka CSsR. Do hali areny przy ul. Bema będzie można wchodzić już od godz. 9.30. Przedtem w specjalnych namiotach będzie można odbierać karty wstępu. Namioty będą ustawione przed areną przy ulicy Bema.

 

Od 11.00, może 11.30 – koncerty, 12.30 różaniec, przed 13.00 powinien rozpocząć się galowy koncert-widowisko „Piękna nasza Polska cała” w wykonaniu wspaniałego Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś 15.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem naszych pasterzy księży biskupów na czele z ks. abp. Markiem Jędraszewskim, metropolitą łódzkim, wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, który także wygłosi homilię.

 

Na miejscu świętowania będzie można także zjeść coś bardzo taniego, ciepłego, wypić, np. herbatę i kawę. Będą miejsca siedzące, kulturalne sanitariaty. Będzie można kupić pamiątki, dobre książki, płyty CD, DVD, pierniki toruńskie. Zbliża się „Mikołaj” i Boże Narodzenie. Zawieźcie do domu, do waszych dzieci, znajomych, młodzieży, do starszych – coś dobrego.

 

(red.)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!