Polska Wiadomości

Maciej Kot najlepszy z Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od wielu już lat zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich wywołują w nas spore emocje. Przez długie lata działo się tak przede wszystkim za sprawą kapitalnych skoków Adama Małysza, a gdy nasz wielki mistrz zakończył karierę, od razu znalazł godnego następcę w Kamilu Stochu. Niestety, ostatni sezon nasi skoczkowie zaliczyć do udanych nie mogą. A jak będzie w tym sezonie?

 

Pierwsze dwa konkursy, rozegrane w fińskim Kuusamo, zdają się wskazywać, że wciąż nie może się odnaleźć Kamil Stoch, który wczoraj w pierwszym swym skoku zaliczył upadek i w efekcie zajął 26. miejsce. Dziś ukończył zawody na 22. pozycji. Nieźle natomiast zaprezentował się Maciej Kot, który wczoraj był piąty, a dziś po pierwszej serii, za sprawą skoku na odległość 140,5 m, zajmował trzecią lokatę. W drugiej serii było już zdecydowanie gorzej i ostatecznie uplasował się na miejscu ósmym.

 

Zwyciężył w dzisiejszych zawodach Niemiec Severin Freund, drugi był Norweg Daniel Andre Tande, a trzeci Austriak Manuel Fettner. Piotr Żyła został dziś sklasyfikowany na 11. miejscu, Dawid Kubacki był 14., a Kamil Stoch – o czym była już mowa – 22.

 

Wczoraj wygrał Słoweniec Domen Prevc. Na drugim miejscu znalazł się Niemiec Severin Freund, a na najniższym stopniu podium został sklasyfikowany brat triumfatora – Peter Prevc. Gdy chodzi o Polaków, poza Maciejem Kotem i Kamilem Stochem, w pierwszej trzydziestce znaleźli się: Dawid Kubacki (16), Piotr Żyła (17) i Stefan Hula (27).

 

W następny weekend zawody w niemieckim Klingenthal.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!